Gryf przegrał z Pogonią - otoWejherowo.pl
29/04/2024
Aktualności Sport

Gryf przegrał z Pogonią

Piłkarze Gryfa Wejherowo przegrali w sobotę, 19 sierpnia, na wyjeździe z Pogonią Lębork 0:2 w meczu 4. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. To czwarta porażka wejherowian w obecnym sezonie.

Rozegrany w sobotę, 19 sierpnia, mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Lęborku był już czwartą porażką Gryfa Wejherowo w rozpoczętym niedawno sezonie 2023/2024 IV ligi. Wcześniej drużyna przegrywała w meczach ze Startem Miastko (0:1), Jaguarem Gdańsk (2:3) i Gryfem Słupsk (3:4).

Pogoń od początku zagrała mądrze taktycznie, szczególną uwagę zwracając na defensywę, nie dopuszczając wejherowian do okazji strzeleckich. Już w 11. minucie po rzucie rożnym Damian Wojda odzyskał piłkę i z dość ostrego kąta uderzył z lewej strony. Piłka jeszcze dotknęła jednego z gości, co zmyliło bramkarza, dzięki czczemu zawodnik Pogoni zdobył już szóstego gola w tym sezonie.

Pogoniści kontrolowali całe spotkanie, a złożona w większości z młodzieżowców drużyna trenera Grzegorza Nicińskiego nie miała w sobotę wielu atutów na boisku. Także trzy zmiany w drużynie przeprowadzone w przerwie nie odmieniły obrazu spotkania.

Mecz rozgrywany był trudnych warunkach – w upale połączonym z dużą wilgotnością powietrza. Trener Pogoni od 58. minuty wysyłał raz po raz na boisko świeże siły, co wydatnie wpłynęło na przebieg gry. Już dwie minuty po wejściu debiutujący w drużynie po 5 latach przerwy, 21-letni wychowanek Mateusz Koniuszy z 20 metrów uderzył nie do obrony, pięknie witając się z lęborską publicznością. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, a trzy punkty zostały w Lęborku.

4. kolejka IV ligi, sobota, 19 sierpnia 2023, godz. 17
Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)

bramki: 1:0 Damian Wojda (’11), 2:0 Mateusz Koniuszy (’60)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk (’58 Konkel), Błażejczyk, Romanek, Wiśniewski, Patelczyk, Kowalkowski, Rogacki (’58 Koniuszy), Miotk (’87 Stenka), Leszkiewicz (’66 Klecha), Wojda (’79 Formela)

Gryf W.: Łukowicz – Godlewski (’46 Wiśniewski), Idzi, Zielonka (’41 Kątny), Iwański (’46 Goyke), Pranczk, Koszałka, Rietz, K. Hebel (’46 Kozakowski), Kwidziński, Leske

żółte kartki: Klecha (Pogoń)

Po tym meczu, Gryf Wejherowo z zerowym dorobkiem punktowym (bilans 0-0-4 i gole 5-10) zajmuje 17., przedostatnie miejsce w tabeli. Natomiast Pogoń Lębork z 10 punktami i bilansem 3-1-0 (gole 10-5) jest wiceliderem.

W przyszły weekend, w ramach 5. kolejki spotkań IV ligi, Gryf podejmie na własnym stadionie zajmującą 9. miejsce Akademię Sportu Kolbudy (7 pkt., bilans 2-1-1).