Młodzi kickbokserzy znowu wrócili z medalami - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności

Młodzi kickbokserzy znowu wrócili z medalami

Młodzi kickbokserzy znowu wrócili z medalami

Złoto, srebro, brąz! Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego  znów triumfują na zawodach!  Z Węgrowa, gdzie rozgrywano zawody w kickboxingu wrócili z dziewięcioma medalami.

Stowarzyszenie wysłało swoich zawodników na zawody dzięki hojności i wsparciu lokalnych partnerów, w tym Firmie MAR-BRUK Zakład Remontowo-Budowlany.

reklama

Na arenie Pucharu Polski Kickboxing Light Contact, Agata Drewa błysnęła zdobywając złoty medal w kategorii kadetki młodszej do 46 kg. Julia Drewa, również wyróżniła się zdobywając brązowy medal w kategorii kadetki starszej do 60 kg.

W ramach Pucharu Miasta Węgrowa Kickboxing Pointfighting, Agata Drewa zapewniła sobie złoty medal w kategorii kadetki młodszej do 47 kg, a także srebrny medal w kategorii kadetki młodszej plus 47 kg. Julia Drewa i Oliwia Noetzel również zasłużyły na uwagę zdobywając srebrne medale, odpowiednio w kategoriach kadetki starszej do 60 kg i kadetki starszej do 65 kg.

Dodatkowo, Przemek Klas wywalczył srebrny medal w kategorii kadeta starszego do 63 kg, a Magda Tempska i Oliwia Noetzel również zdobyły brązowe medale, odpowiednio w kategoriach kadetki starszej do 55 kg i kadetki starszej do 60 kg.

Niezależnie od koloru medalu, każdy z zawodników włożył serce w swoje walki, co zaowocowało łącznie dziewięcioma medalami: dwoma złotymi, czterema srebrnymi i trzema brązowymi.

-W Pucharze Polski i turnieju o Puchar Miasta Węgrowa startowało blisko 150 osób z 25 klubów. Start potraktowaliśmy kontrolnie, przed dużym turniejem miedzynarodowymPolish Open, który odbędzie sie w Janowie Podlaskim 8-10 grudnia – mówi Rafał Karcz Prezez Wejherowskiego Stowarzyszenia sportowego i  trener Kadry  narodowej w KickBoxingu. –  W niektórych walkach moglo pójść trochę lepiej, niezrealizowaliśmy do końca założeń taktycznych. Mimo wszystko zawody należy zaliczyć do udanych, a zdobycie Pucharu Polski – ponownie przez Agate jest tego potwierdzeniem. Chciałbym gorąco podziekowaać Firmie MAR-BRUK ZRB – pana Marka Bulczaka, która sponsorowała wyjazd zarówno do Węgrowa, a teraz wesprze nas również w Janowie Podlaskim.  Wyjazdy na turnieje sa bardzo kosztowne i nie zawsze do końca stać nas na uczestnictwo w turnieju centralnym w odleglych miejscach.


Zdjęcia: Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *