Wygrali faworyci, ale łatwo nie było - otoWejherowo.pl
30/04/2024
Aktualności

Wygrali faworyci, ale łatwo nie było

W emocjonującym starciu Tytani Wejherowo pokonali Spartę Oborniki 34:25 (15:11). Spotkanie, w ramach ósmej kolejki grupy A pierwszej ligi grupy A piłki ręcznej, było pełne niespodzianek i dynamicznych zwrotów akcji, mimo że wejherowscy Tytani weszli na parkiet jako faworyci.

Początek meczu wskazywał na zaciętą rywalizację. Choć pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, Sparta Oborniki szybko odpowiedziała, prowadząc różnicą dwóch bramek już po zaledwie trzech minutach gry. W kolejnych fragmentach spotkania obie drużyny prezentowały równorzędny poziom, jednak Sparta w 14. minucie osiągnęła przewagę czterech punktów, zmuszając Tytanów do koncertowej gry.

Mimo trudności, Tytani zdołali zniwelować straty i do przerwy zdołali osiągnąć czteropunktową przewagę. Druga połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy kontrolowali grę. Już w 37. minucie osiągnęli prowadzenie 19:13, a ich przewaga systematycznie rosła, osiągając imponujące 34 bramki na koniec spotkania.

Trener Tytanów, Robert Wicon, wyraził swoje zadowolenie zarówno z wyniku, jak i z postawy jego zawodników. Podkreślił także istotną rolę wsparcia kibiców na trybunach, które stanowi dla drużyny ważny element motywacyjny.

Po tej wygranej Tytani Wejherowo zajmują trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi grupy A, zbierając dotychczas 15 punktów. Liderem pozostaje Gwardia Koszalin z 21 punktami, natomiast tuż za nią plasuje się Warmia Energa Olsztyn z 18 punktami.

Następne wyzwanie czeka Tytanów już w najbliższą sobotę (25.11.2023 r.), kiedy to zmierzą się z liderem tabeli, Gwardią Koszalin, w wyjazdowym starciu o godzinie 16:00.

Składy drużyn:

• Tytani: Nowosad, Jurkiewicz (6), Wicon (1), Koss (5), Bach (1), Kreft, Warmbier (1), Maćkowiak (3), Wejher (1), M. Sałata (2), R. Sałata (5), Szafrański (3), Rompa (2), Pohnke (3), Bury (1), Cholcha
  • Sędziowali: Michał Czaplicki i Michał Mackiw

Zdjęcia: Tytani Wejherowo