Pegaz dla artystów z Krakowa - otoWejherowo.pl
18/05/2024
reklama
Aktualności

Pegaz dla artystów z Krakowa

Pegaz dla artystów z Krakowa

Jaszczury Teatralne z Krakowa zdobyły statuetkę Pegaza podczas XVI Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych w Wejherowie.

W 16. edycji tego wydarzenia na scenie Filharmonii Kaszubskiej zaprezentowali się artyści z różnych części kraju. Główna nagroda statuetka Pegaza trafiła w ręce grupy “Jaszczury Teatralne” z Krakowa za ich widowisko “Idiota”.

reklama

Tematem przewodnim tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych było “W poszukiwaniu opowieści uniwersalnej”, co stało się inspiracją dla prezentowanych spektakli. Amatorskie grupy teatralne, składające się z uczestników w wieku od 15 do 25 lat, zaprezentowały swoje umiejętności na scenie przez dwa dni – 16. i 17. listopada 2023 roku.

Pierwszego dnia, 16 listopada, emocje i talent zaprezentowały grupy takie jak Anonimowi Teatroholicy z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie z przedstawieniem „Opór”, 3 Próby z Uniwersytetu Gdańskiego z kolażem “Szymborska”, TeART z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z “Pokoleniem Wyrazistych” oraz Kompromisu nie Będzie z Sopotu z monodramem “Moniodram”.

Drugiego dnia, 17 listopada, na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury swoje spektakle przedstawiły pozostałe zespoły: Jaszczury Teatralne z Krakowa z „Idiotą”, 404 z Warszawy z “Jeden dzień z życia handlarza”, Teatr Standby Studio z Gdańska z “Julią i Romeo” oraz Wiktoria Barcz z Wejherowa z monodramem “Kwintesencja życia”. Zwycięzcami tegorocznej edycji festiwalu zostali artyści z grupy “Jaszczury Teatralne” z Krakowa, uhonorowani prestiżową statuetką Pegaza za ich widowisko “Idiota