Górale zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

Górale zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy

reklama
Górale zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy

Słynny góralski zespół Trebunie-Tutki wystąpi w podwójnym koncercie kolędowym w Rumi. Bilety są już w sprzedaży.

Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Płn. Swój pierwszy oficjalny album pt. „Żywot Janicka Zbójnika” wydali w 1992 r. Nastomiast 20 lat później, 3 grudnia 2012 r., zmarł najstarszy członek zespołu Władysław Trebunia-Tutka, a liderem został jego syn Krzysztof Trebunia-Tutka. Występuje on wraz ze swoją siostrą Anną Trebunią-Wyrostek i bratem Janem Trebunią-Tutką, a także Andrzejem Wyrostkiem i Andrzejem Polakiem.

Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej, specyficznym stylu wykonawczym. Współpracują z artystami w kraju i za granicą, m.in. Adrianem Sherwoodem, Krzysztofem Ścierańskim, Voo Voo, Włodzimierzem Kiniorskim oraz jamajskim zespołem reggae – Twinkle Brothers, z którym w 2008 wydali album „Songs of Glory/Pieśni Chwały”. W 2010 roku album „Pieśni chwały” uzyskał w Polsce status złotej płyty, sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy.

reklama

Koncert kolędowy odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, w hali MOSiR w Rumi, a góralska kapela wystąpi dwukrotnie: o 16 i 18:30. Bilety w cenie 20 zł oraz 10 zł (dla posiadaczy Rumskiej Karty Seniora, Karty Dużej Rodziny oraz dzieci i młodzieży do lat 18) są już dostępne w recepcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi przy ul. Mickiewicza.

Zdjęcia: trebunie.pl