W centrum Wejherowa znajduje się wyjątkowy "ogród botaniczny" - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności Kultura

W centrum Wejherowa znajduje się wyjątkowy “ogród botaniczny”

W centrum Wejherowa znajduje się wyjątkowy “ogród botaniczny”

Ulica Kościuszki, centrum Wejherowa. Dookoła beton, samochody, spacerujący ludzie i… ogród botaniczny. Ale wyjątkowy, bo… na betonie…

Być może wielu wejherowian nie wie, że w mieście znajduje się wyjątkowy, choć tak naprawdę spotykany we wszystkich miastach, ogród botaniczny, a dokładnie “miejski ogród botaniczny na betonie #adaptacjamiejsca”.

reklama

Cóż to takiego? Otóż na ulicy Kościuszki, na jednym z betonowo-metalowych ogrodzeń pokrytym mchem, znajdują się tabliczki pokazujące różnego rodzaju rośliny. Do zdjęć zieleni, którą na co dzień spotykamy na swojej drodze żyjąc w mieście, a na które na co dzień nie zawracamy uwagi, dołączono krótki opis.

“Betonowy plac w centrum miasta, pozostawiony bez ingerencji człowieka na kilka lat, stał się miejscem wegetacji kilkudziesięciu gatunków roślin, mikrokosmosem i ekosystemem dla zapylaczy, owadów, mchów, producentem tlenu, reducentem CO2, magicznym ogrodem botanicznym na betonie, od człowieka wymagał “nicnierozbiebia” a od roślin niezwykłej zdolności adaptacji do miejsca” – czytamy na jednej z tablic” – czyta

W sobotnie popołudnie warto znaleźć to miejsce, by poznać rośliny, które nas otaczają w miejskiej dżungli. . I “nicnierobić”.

raz

Fot. Redakcja

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *