Druhowie apelują do właścicieli nieruchomości z Wejherowa - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Druhowie apelują do właścicieli nieruchomości z Wejherowa

Druhowie apelują do właścicieli nieruchomości z Wejherowa

Niedawno pisaliśmy o kontrolach numeracji budynków prowadzonych przez straż miejską w Wejherowie. O to, by właściciele zadbali o odpowiednie oznakowanie budynków, zaapelowali także wejherowscy strażacy-ochotnicy.

Wejherowscy strażnicy miejscy przystąpili do sprawdzania oznakowania posesji numerem porządkowym. Kontrole takie odbywają się cyklicznie w całym mieście. Warto o tym pamiętać, by nie narazić się na ukaraniem mandatem. Ale nie tylko, a może przede wszystkim nie tylko, dlatego. o prawidłowe oznakowanie budynków w mieście zaapelowali miejscowi strażacy-ochotnicy.

reklama

“Chcemy uświadomić, że widoczna i podświetlona numeracja ma niebagatelne znaczenie dla służb ratowniczych. Brak lub nieczytelność numerów na kilku kolejnych budynkach powoduje ryzyko minięcia przez służby ratownicze wskazanego w zgłoszeniu adresu, wydłuża czas dojazdu, co z kolei powoduje duży niepokój wśród ratowników spieszących z pomocą” – wyjaśniają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

– Apelujemy do właścicieli i zarządców nieruchomości o uzupełnienie numeracji porządkowej na budynkach, a w przypadkach gdy budynek jest oddalony, umieszczeniu oznakowania na ogrodzeniu w widocznym z ulicy miejscu. Widoczna numeracja i oświetlenie numerów zdecydowanie pomaga nam obrać właściwy kierunek jazdy na danej ulicy i przyspiesza dotarcie pod wskazany w zgłoszeniu adres – podkreślają strażacy z OSP.

raz

Fot. Redakcja

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *