Wężykiem, hulajnogą. Spore mandaty - otoWejherowo.pl
24/02/2024
reklama
Aktualności

Wężykiem, hulajnogą. Spore mandaty

Wężykiem, hulajnogą. Spore mandaty

Sporym mandatem ukarani zostali młodzi mężczyźni, jeden z powiatu wejherowskiego, którzy chcieli skrócić sobie czas powrotu z nocnej imprezy i postanowili użyć do tego hulajnóg elektrycznych. Niestety, nie byli kompletnie pijani.

W nocy z soboty na niedzielę uwagę policjantów patrolujących teren Lęborka zwrócili dwaj użytkownicy hulajnóg elektrycznych, którzy mieli trudności z utrzymaniem równowagi na drodze.

reklama

“Chwiejny sposób jazdy, tzw. wężykiem nasunął u funkcjonariuszy podejrzenia, że kierujący nimi mogą być nietrzeźwi. Mundurowi zatrzymali ich do kontroli. Okazało się, że obydwaj mężczyźni są kompletnie pijani. U 23-latka z Gdyni badanie alkotestem wykazało obecność prawie trzech promili alkoholu w organizmie, natomiast u 25-latka z powiatu wejherowskiego poziom alkoholu przekroczył tę granicę (3,5 promila). Policjanci nałożyli na obydwu mężczyzn mandaty karne w wysokości 2500 zł i zakazali im dalszej jazdy” – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Stróże prawa przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które może doprowadzić do tragedii na drodze. Ponadto kierowanie hulajnogą elektryczną w takim stanie jest wykroczeniem, które w przypadku gdy sprawa trafi do Sądu, może zakończyć się karą aresztu albo znacznie wyższą grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.