Nie pojedziemy "krajową szóstką" przez Wejherowo. A co z korkami? - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Nie pojedziemy “krajową szóstką” przez Wejherowo. A co z korkami?

Nie pojedziemy “krajową szóstką” przez Wejherowo. A co z korkami?

Uruchomienia Trasy kaszubskiej, omijającej Wejherowo, miało przyczynić isę do zmniejszenia natężenia ruchu w mieście, ale jednocześnie oznacza, że dotychczasowa “krajowa szóstka” stanie się droga wojewódzką.

Po otwarciu Trasy Kaszubskiej, zmieni sie kategoria drogi prowadzącej przez Wejherowo z krajowej, na wojewódzką. Jak poinformował Grzegorz Stachowiak z Zarządu Dróg Wojewódzkich, jest to “proces naturalny”. I podał, że zmiana kategorii dróg nastąpi prawdopodobnie na wiosnę.

reklama

Pojawiały się także opinie, że być może dotychczasowa “szóstka” przebiegająca przez Wejherowo stanie się droga powiatową. Jak jednak zapewnił nas wicestarosta wejherowski Jacek Thiel, do tego nie dojdzie.

– Dotychczasowa DK 6 na odcinku Rumia – Bożepole stała się już drogą wojewódzką i tak już zostanie. Powiat Wejherowski ma z kolei otrzymać w tym roku drogę wojewódzką 218 na odcinku Karczemki do drogi 224 koło Wejherowa oraz drogę wojewódzką 100 w Rumi. Dla naszego samorządu będzie to dodatkowe obciążenie finansowe, dla samorządu wojewódzkiego zresztą też utrzymanie byłej DK 6 – podkreślił.

Otwarcie dla ruchu Trasy Kaszubskiej miało także przyczynić się do zmniejszenia korków w Wejherowie. Czy to się udało? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć sami kierowcy.

raz

Fot. Redakcja

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *