Wejherowskie szalety zamienił na... mieszkanie - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Wejherowskie szalety zamienił na… mieszkanie

Wejherowskie szalety zamienił na… mieszkanie

Po raz kolejny osoba bezdomna, zamiast udać się do noclegowni, postanowiła zamienić publiczne pomieszczenia na “mieszkanie”.

W połowie grudnia informowaliśmy, że bezdomny postanowił zamieszkać w dworcowej windzie w Wejherowie.

reklama

Jak się okazuje, przywłaszczenie ciepłego, suchego, ale publicznego miejsca, to dla osób bezdomnych, które nie chcą najwidoczniej udać się do noclegowni, to norma…

– Młody, bo zaledwie 28 letni bezdomny urządził sobie mieszkanie w płatnej toalecie w parku Cedron w Wejherowie. Do miejsca tego przychodził sam lub w towarzystwie innych bezdomnych. Drzwi to toalety na czas spania blokowali. Tak było kilka razy. Główny pomysłodawca do toalety przychodził z własną matą, kocem i poduszkami. Do wewnątrz dostawał się po siłowym otwarciu toalety bez wnoszenia opłaty, po czym blokował drzwi – opisuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Jak dodaje, w zamkach pojawiły się również obce przedmioty uniemożliwiające zamkniecie i otwarcie drzwi.

We wtorek dziki lokator w toalecie spał dość długo. Został przez strażników obudzony o godzinie 9:30. W sprawie tej, za utrudnianie korzystania z urządzeń przeznaczonych do użytku publicznego oraz uszkodzenie instalacji związanej z funkcjonowaniem toalety został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

raz

Fot. SM Wejherowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *