Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Wejherowie - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności Kultura

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Wejherowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Wejherowie

Będzie kolorowo, głośno, muzycznie, tanecznie ale przede wszystkim – charytatywnie. Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia m.in. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Można już odbierać bilety na tę jedną z największych akcji charytatywnych na świecie.

Organizatorzy wejherowskiej odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszają do odbierania bezpłatnych wejściówek na poszczególne występy, które odbędą się w Filharmonii Kaszubskiej. Bilety można odbierać w Biurze Obsługi Widza – jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.

reklama

– 31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych!” – informuje koordynator akcji Sebastian Niewola.

Warto przypomnieć, że sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Program WOŚP organizowany w Filharmonii Kaszubskiej jest podzielony na 4 bloki, które przedstawiają się następująco.

Blok nr 1 (13.15 – 13.55)

– Prezentacja zespołów tanecznych Wejherowskiego Centrum Kultury, pod kierunkiem Pani Elżbiety Czeszejko.

Blok nr 2 (14.15 – 15.20)

– Koncert zespołu Last minute (młodzi pasjonaci muzyki rockowej).

– Koncert zespołu Chińskie pomarańcze (piosenki Leonarda Cohena, zarówno w oryginale, jak i przekładzie na język polski).

Blok nr 3 (15.35 – 16.05)

– Koncert zespołu GASP.

Blok nr 4 (16.30 – 17.30)

– Koncert Marty Głodowskiej.

– Prezentacje taneczne Świata Tańca i Kreatywnej Szkoły Tańca.

Ponadto odbędą się aukcje w foyer oraz będą czynne stoiska: pierwszej pomocy Pogotowia Szkoleniowego, fundacji DKMS, Przedszkola Mapeciaki, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Niepublicznej Szkoły Rzemiosła.

Uwaga! Tradycyjnie sztab WOŚP w Wejherowie mieści się w Filharmonii Kaszubskiej. Podczas ulicznej kwesty zbierane będą przez wolontariuszy tradycyjnie datki do oznakowanych puszek (w Wejherowie od godz. 9.00 do 17.30).

Przedmioty na aukcję, w większości ofiarowane przez darczyńców, będzie można licytować w niedzielę 29 stycznia na aukcji w Filharmonii Kaszubskiej oraz na platformie Allegro. Wśród przedmiotów są prawdziwe perełki – wyroby rękodzielnicze, oryginały plansz komiksowych, obrazy, książki oraz vouchery dietetyczne i pobytowe.

Orkiestrę wspierać można także nie wychodząc z domu, wpłacając dowolny datek do e-skarbonki.

raz/UM Wejherowo

Fot. UM Wejherowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *