7 osób zatrzymanych w sprawie zabójstwa! Ciało znaleziono w dole zalanym betonem - otoWejherowo.pl
18/05/2024
reklama
Aktualności

7 osób zatrzymanych w sprawie zabójstwa! Ciało znaleziono w dole zalanym betonem

7 osób zatrzymanych w sprawie zabójstwa! Ciało znaleziono w dole zalanym betonem

Policjanci prowadzą czynności w sprawie zabójstwa 35-latka, którego zaginięcie zgłoszone zostało gdy już nie żył. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wejherowie. Zwłoki mężczyzny kryminalni znaleźli 21 kwietnia 2024 w garażu w miejscowości Płaczewo, ukryte w dole zalanym betonem.

W niedzielę wejherowscy kryminalni ujawnili zwłoki mężczyzny w garażu na terenie prywatnej posesji. Już w nocy z soboty na niedzielę nastąpiły pierwsze zatrzymania osób, które mogły mieć związek z tą sprawą. Łącznie zatrzymanych zostało siedem osób z czego część usłyszała bądź usłyszy zarzuty.

reklama

Zabójstwo 35-latka. Ciało mężczyzny zalano betonem

Ciało mężczyzny ukryte było w dziurze i zalane betonem pod posadzką garażu. Na miejscu pracowali wejherowscy kryminalni, policjanci dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki i policjanci z Gniewina. Ponadto działania wejherowskich policjantów wspierali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego gdańskiej komendy wojewódzkiej.

Na miejscu także okazała się niezbędna pomoc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Wejherowa i Gdańska, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem, niezbędnym do usunięcia betonu w celu dostania się do ciała zabitego mężczyzny.

Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Technik kryminalistyki oraz policjanci z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu przestępstwa. Po usunięciu gruzu i ziemi, możliwe było wydobycie ciała mężczyzny i zabezpieczenie ich do badań sekcyjnych.

Zabójstwo podczas libacji

Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że pokrzywdzony w nocy z 11 na 12 kwietnia uczestniczył w libacji alkoholowej, podczas której najprawdopodobniej doszło do sprzeczki, w której pokrzywdzony był bity i kopany po całym ciele. Następnie zwłoki przewiezione zostały do innej miejscowości i ukryte w wykopanym w garażu dole, który zalany został betonem.

Zatrzymano siedem osób

Zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim został przedstawiony już czterem mężczyznom wieku 17, 23 do 34 lat 40 lat, przy czym 34-latek  dopuścił się tego czynu w ramach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Łącznie do tej sprawy zostało zatrzymanych 7 osób, część z nich usłyszała, a kolejni usłyszą zarzut zabójstwa jedna z osób usłyszy zarzut poplecznictwa.

Obecnie policjanci realizują doprowadzenia do sądu, gdzie odbywają się posiedzenia w tej sprawie, na których prawdopodobnie zostaną zastosowane tymczasowe aresztowania. Pod uwagę brane są także inne zarzuty dotyczące nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

Źródło: Policja Wejherowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *