Mistrzostwa Polski w Duathlonie na ulicach Rumi [ZDJĘCIA] - otoWejherowo.pl
18/05/2024
reklama
Aktualności Sport

Mistrzostwa Polski w Duathlonie na ulicach Rumi [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa Polski w Duathlonie na ulicach Rumi [ZDJĘCIA]

W niedzielę 21 kwietnia Rumia była gospodarzem zawodów Lotto Duathlon Energy, czyli imprezy o randze Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie na dystansach sprinterskich.

To oni w przyszłości będą rozdawać karty wśród polskich duathlonistów – tak można podsumować zawody, które kolejny raz zagościły w Rumi. Większość z najważniejszych nagród i zwycięstw w sprinterskich zmaganiach padła łupem młodych zawodników i zawodniczek, a poza tym sporą część emocji przyniosły właśnie wyścigi juniorskich i młodzieżowych kategorii wiekowych.

reklama

Łącznie w niedzielę 21 kwietnia w Rumi pojawiło się kilkuset startujących z całej Polski. Lotto Duathlon Energy to już uznana wśród pasjonatów tej dyscypliny (oraz pokrewnego triathlonu) marka, która niemal na stałe zakotwiczyła w mieście. Prestiżu zawodom nadaje oficjalna ranga Mistrzostw Polski.

Choć pogoda w niedzielę nie sprzyjała rywalizacji na świeżym powietrzu (niska temperatura i porywisty wiatr), zawodnicy dali z siebie wszystko i przysporzyli sportowych emocji.

To już ósma edycja tych zmagań goszcząca w Rumi. Sercem Mistrzostw Polski w Duathlonie były obiekty MOSiR-u, na czele z halą, w której zawodnicy mogli korzystać z biura zawodów czy ze specjalnej strefy między startami poszczególnych wyścigów.

Cała impreza rozpoczęła się tuż po godzinie 8:00, a ostateczna dekoracja zwycięzców, którzy mogą pochwalić się tytułami Mistrzów Polski miała miejsce już po 17:00. Trasy, którymi poruszało się w niedzielę kilkuset zawodników, przebiegały m.in. ulicami Dębogórską, Starowiejską czy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego – podobnie jak w ubiegłych latach.

Wśród nazw klubów, w których na co dzień trenowali startujący można było znaleźć różne regiony Polski, od pomorskich stowarzyszeń po Rzeszów, Giżycko, Wrocław, Bydgoszcz, Kraków, Poznań czy Warszawę. Impreza przebiegała zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Triathlonu.

Źródło: UM Rumia. Fot. Lotto Duathlon Energy / Facebook

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *