Obchody 380 urodzin Wejherowa – zobacz co będzie się działo - otoWejherowo.pl
reklama
Kultura

Obchody 380 urodzin Wejherowa – zobacz co będzie się działo

reklama (Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)
Obchody 380 urodzin Wejherowa – zobacz co będzie się działo

Wejherowo świętuje swoje 380. urodziny. Uroczysta sesja Rady Miasta, mecz piłkarski, wręczenie nagród Prezydenta Wejherowa i koncert Golec uOrkiestra na wejherowskim rynku – tak będziemy świętować Dzień Jakuba.

28 maja Wejherowo będzie obchodziło 380. urodziny. Niewiele jest miast na świecie, które znają dokładną datę narodzin swojego miasta. Właśnie 28 maja 1643 r. założona została przez magnata pomorskiego Jakuba Wejhera osada Wejherowska Wola. Była ona jedynym na Kaszubach prywatnym grodem w całych Prusach Królewskich. Zaledwie siedem lat później – w 1650 r. król Jan Kazimierz nadał osadzie przywilej miejski.

reklama

W niedzielę, 28 maja, o godz. 14:00 w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Wejherowa, którą poprzedzi o godz. 13:30 złożenie kwiatów przez włodarzy i delegacje przed pomnikiem założyciela miasta.

OSP Wejherowo wspólnie z Wejherowskim Klubem Sportowym “Gryf”, serdecznie zaprasza o godzinie 16:00 na Wzgórze Wolności w Wejherowie, gdzie na stadionie Gryfa Wejherowo, odbędzie się jubileuszowy mecz z okazji 150-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie! Naprzeciwko siebie staną dwie drużyny: strażacy kontra przyjaciele.

Główne obchody Dnia Jakuba zaczną się o godz. 18:30. O godz. 18:50 Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wręczy mieszkańcom naszego miasta Nagrody Prezydenta Miasta. O godz. 19:30 na muzycznej scenie na wejherowskim rynku wystąpi zespół Cheap Tobacco, a na koncert gwiazdy wieczoru – Golec uOrkiestra włodarze zapraszają o godz. 21:00.

fot. wejherowo.pl