Badają, czy Wejherowo jest przyjazne rowerzystom - otoWejherowo.pl
24/02/2024
reklama
Sport

Badają, czy Wejherowo jest przyjazne rowerzystom

Badają, czy Wejherowo jest przyjazne rowerzystom

Miłośnicy “dwóch kółek” z Wejherowa zapraszają wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału w internetowej ankiecie dotyczącej warunków, jakie miasto stwarza dla tego rodzaju transportu. Wypełnienie badania zajmie kilka chwil.

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zachęca do udziału w ankiecie, dzięki której będzie można ocenić warunki jazdy rowerem w Wejherowie. Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości korzystania z roweru w Polsce.

reklama

– Czy Twoja miejscowość traktuje ruch rowerowy wystarczająco poważnie? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów?- pytają miłośnicy “dwóch kółek”. –  Badania próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania, stwarzając wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach Polski. Umożliwia to wsparcie argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych – wyjaśniają.

Wyniki badania umożliwiają stworzenie Rankingu Miast Przyjaznych Rowerzystom, czyli wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach w Polsce, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. W badaniach może wziąć udział każdy mieszkaniec danego miasta lub gminy – bez względu na to, czy korzysta z roweru często, czy tylko sporadycznie.

Ankieta dostępna jest pod tym linkiem.  https://www.interankiety.pl/f/oW6O30rD

Fot. Rowerowy Maj w Wejherowie – UM Wejherowo