Kompletnie pijana prowadziła auto. Uderzyła w inne - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Kompletnie pijana prowadziła auto. Uderzyła w inne

Kompletnie pijana prowadziła auto. Uderzyła w inne

Aż dziw, że w ogóle była w stanie wsiąść za kierownicę, a co dopiero prowadzić samochód. Wejherowscy policjanci zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która spowodowała kolizję.

Po tym, jak wejherowscy policjanci wieczorem otrzymali zgłoszenie, że ulicami miasta porusza się samochód z pijanym kierować ana pokładzie, na ulice Gdańską ruszył patrol. Na miejscu okazało się, że postronne osoby zatrzymały kobietę, która cofając uderzyła w samochód stojący za nią. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.

reklama

Natomiast okazało się, że kobieta była pijana. Miała niemal 3 promile alkoholu we krwi. Jak informują policjanci z wejherowskiej komendy, została ukarana mandatem w wysokości 4 tysięcy zł oraz otrzymała 10 punktów karnych. Ponadto mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. 46-latka musi się liczyć także z konsekwencjami karnymi, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

– W takich sytuacjach, kiedy widzimy, że ktoś popełnia przestępstwo, a więc kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości, ale także inny czyn zabroniony, lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, o które apelujemy, będzie poinformowanie policji o swoich spostrzeżeniach i ewentualnie obserwowanie sprawcy z pewnej odległości, aż do przyjazdu służb na miejsce, tak by bezpośrednio się nie narażać – radzi asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

fot. KPP Wejherowo