Co z waloryzacją 500+ ? - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności

Co z waloryzacją 500+ ?

Co z waloryzacją 500+ ?

Jak p0informowała w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News, minister rodziny i polityki społecznej – Marlena Maląg… „Nie przewidujemy waloryzacji świadczenia rodzina 500 plus”. Dodała, że PiS wprowadził nowe programy, które mają służyć rodzinom. Minister przekonuje, że rodzice, którzy wychowują dziecko od urodzenia do 18. roku życia, mogą liczyć na wsparcie od państwa w wysokości 120 tys. zł…

Galopująca inflacja w Polsce sprawia, że wracają dyskusje na temat waloryzacji świadczenia 500 plus. Rosnące ceny powodują, że świadczenie rodzinne, wprowadzone na początku rządów PiS, pozwala na zrobienie coraz skromniejszych zakupów. Minister rodziny i polityki społecznej, stwierdziła ponadto, że na politykę prorodzinną trzeba spojrzeć systemowo. Przekonywała, że w ciągu kilku ostatnich lat PiS wprowadził także inne programy rodzinne.

reklama

… „Rodzice, którzy wychowują dziecko od urodzenia do 18. roku życia, mogą liczyć na wsparcie od państwa w wysokości 120 tys. zł, natomiast w 2015 roku takiego wsparcia po prostu nie było…” Dopytywana o ewentualną waloryzację programu 500 plus złożyła jasną deklarację, że… „W tym roku nie przewidujemy waloryzacji świadczenia rodzina 500 plus, ponieważ wprowadzamy nowe świadczenia i  rozwijamy kolejne programy…” – wyjaśniła Pani minister.

źródło informacji: money.pl, zdjęcie: shutterstock