„Strażacy” i „Przyjaciele” zagrali na Wzgórzu Wolności - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Sport

„Strażacy” i „Przyjaciele” zagrali na Wzgórzu Wolności

reklama
„Strażacy” i „Przyjaciele” zagrali na Wzgórzu Wolności

W ostatni weekend na Stadionie Wejherowskiego Klubu Sportowego Gryf mogliśmy zauważyć, że druhowie z OSP Wejherowo zamienili odzież strażacką na stroje sportowe. Do rywalizacji zaprosili zaprzyjaźnione osoby.

Przeszło pół wieku temu, 13 września 1973 roku na boisku przy ulicy Sobieskiego około godziny 15:30 rozpoczął się turniej piłki nożnej z okazji 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie. Jak zaznaczają druhowie – teraz historia zatoczyła koło. W ostatnią niedzielę aby podtrzymać tradycję rozegrali mecz z okazji 150-lecia, tym razem na stadionie wejherowskiego Gryfa.

reklama

Na boisko strażacy OSP Wejherowo zaprosili drużynę „Przyjaciół”, w której skład wchodzili samorządowcy oraz osoby z innych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Na murawie obserwować mogliśmy zdrową rywalizację oraz świetną zabawę. OSP Wejherowo zakończyło spotkanie wynikiem 4:1 na swoją korzyść. Dla najmłodszych pojawiły się różnorodne atrakcje – m.in. pokazy wozów strażackich, dmuchańce, popcorn czy stoiska gastronomiczne. W przerwie odbywały się również konkursy dla publiczności.

fot. Henryk Połchowski