Gigantyczne korki w Bolszewie… wróciły ! - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Gigantyczne korki w Bolszewie… wróciły !

reklama (Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)
Gigantyczne korki w Bolszewie… wróciły !

Wraz z ponownym zamknięciem ul. Przemysłowej w Wejherowie od  starej cementowni do ul. Tartacznej, kierowcy jadący z kierunku Bolszewa znów stoją w gigantycznych korkach. W ostatnich dniach w godzinach porannych blokują się ponownie ul. Zamostna w Bolszewie i Tartaczna w Wejherowie. Stało się to szczególnie widoczne wraz z końcem okresu wakacyjnego i powrotem dzieci do szkół. Osoby zmierzające w stronę Wejherowa przebijają się przez tzw. „wąskie gardło” Bolszewa, którego nie sposób uniknąć. Dzieci udające się do szkoły nie czekając na autobus idą pieszo, natomiast ich rodzice przeklinają brnąc w tym zatorze w ślimaczym tempie… W przypadku kierowców, jadących od strony Góry Pomorskiej w stronę Wejherowa, jedyną alternatywą jest na ten moment „skrót” ul. Leśną i Szeroką do krajowej „6”w Gościcinie.

Korki te są efektem prowadzonych na ul. Przemysłowej od 24.08.br inwestycji. Poprzedni remont prowadzony był na odcinku od Wejherowa do okolic starej cementowni. Aktualnie prowadzone prace obejmują kolejny, wspomniany już wyżej odcinek drogi do ul. Tartacznej, gdzie powstanie rondo. W ramach tej inwestycji będzie wymieniona nawierzchnia dróg, zostaną zbudowane chodniki, powstaną też ścieżki rowerowe i nowe zatoki autobusowe.

reklama

Prace remontowane na granicy Wejherowa i Bolszewa zostaną przeprowadzone w trzech etapach. Pierwszy obejmuje przebudowę ul. Przemysłowej do zjazdu do firmy budowlanej „Almares” do ul. Tartacznej, drugi to zamknięcie drogi w obrębie skrzyżowania ul. Przemysłowej, Tartacznej i Szkolnej (budowa ronda), natomiast w trzecim etapie zostanie zamknięta ul. Tartaczna na odcinku ok. 100 m od skrzyżowania z ul. Przemysłową w stronę krajowej „6” i Restauracji „McDonald’s”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości naszej czytelniczki…

reklama