Rozbój w pociągu SKM. Sprawcom grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności. - otoWejherowo.pl
Aktualności

Rozbój w pociągu SKM. Sprawcom grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Rozbój w pociągu SKM. Sprawcom grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z rozbojem, do którego doszło kilka dni temu w pociągu SKM. Mężczyźni pobili pokrzywdzonego i ukradli mu papierosy, a także żądali wypłaty gotówki z bankomatu. W piątek po południu sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Kryminalni kilka dni temu zatrzymali 30 i 31-letniego sprawcę rozboju, do którego doszło w pociągu SKM przed godziną 2:00 w nocy. Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu rozboju zaczęli intensywną pracę nad sprawą. W wyniku realizowanych czynności ustalili, że dwaj mężczyźni podeszli do pokrzywdzonego jadącego pociągiem SKM i grożąc mu pobiciem, zażądali od niego pieniędzy, których mężczyzna nie miał przy sobie. Funkcjonariusze wyjaśnili, że sprawcy uderzyli kilkukrotnie mężczyznę w twarz i ukradli mu kilka papierosów z kieszeni. Następnie napastnicy grozili pokrzywdzonemu i chcieli go zmusić, aby wysiadł z nimi z pociągu i wypłacił z bankomatu pieniądze. Pokrzywdzony, gdy pociąg zatrzymał się, wybiegł z wagonu i wbiegł do pierwszego, w którym znajdowała się obsługa pociągu.
Na podstawie tych ustaleń kryminalni rozpoczęli intensywne działania, związane z ustaleniem tożsamości sprawców. Dwaj mężczyźni w wieku 30 i 31 lat zostali zatrzymani przez policjantów. Jak się okazało, rozbój popełnili w ramach powrotu do przestępstwa.

reklama

Obaj sprawcy zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstwa rozboju, kradzieży oraz zmuszania do określonego zachowania, w ramach powrotu do przestępstwa. Ponadto 30-letni sprawca usłyszał dodatkowo zarzuty dotyczące kradzieży dwóch rowerów z Wejherowa, do których doszło w lipcu i sierpniu br.

W piątek sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na okres 3 miesięcy. Teraz sprawcom grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

W przypadku recydywy: jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

źródło: wejherowo.policja.gov.pl