IX Bieg Superbohatera w Wejherowie. Tłumy kolorowych postaci i moc pozytywnej energii - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

IX Bieg Superbohatera w Wejherowie. Tłumy kolorowych postaci i moc pozytywnej energii

reklama
IX Bieg Superbohatera w Wejherowie. Tłumy kolorowych postaci i moc pozytywnej energii

W minioną niedzielę Park Miejski w Wejherowie po raz kolejny zamienił się w arenę zmagań superbohaterów. IX Bieg Superbohatera, odbywający się pod hasłem #NIENARZEKAMY, przyciągnął tłumy kolorowych postaci z różnych światów, którzy wspólnie biegli dla dobra potrzebujących.

Wydarzenie, już na stałe wpisane w harmonogram imprez miejskich, z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja nie była wyjątkiem – na starcie stanęły setki biegaczy w przeróżnych strojach superbohaterów, gotowych do pokonania dystansów dostosowanych do ich możliwości.

reklama

– Różnorodność kostiumów i bohaterów, których możemy tu spotkać, jest niesamowita – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Dzięki temu nasz Park Miejski staje się miejscem absolutnie wyjątkowym. Takiego wydarzenia nie ma nigdzie indziej i bardzo się cieszymy, że możemy gościć Bieg Superbohatera w Wejherowie. Ale pamiętajmy o najważniejszym celu, czyli pomocy dla dzielnego Czarka.

Uczestnicy mogli wybrać dystans, który im odpowiadał: bieg małych Superbohaterów (300m), średnich Superbohaterów (3x300m), sprint Superbohaterów (2x1600m) oraz dużych Superbohaterów (5x1600m). Dodatkowo przeprowadzono bieg Nordic Walking.

Chociaż same biegi były niewątpliwie ekscytujące, prawdziwą esencją wydarzenia była chęć niesienia pomocy. W tym roku zbiórka datków odbywała się na rzecz Czarka, chłopca urodzonego ze stopami końsko-szpotawymi. Zniekształcenie to wymaga długiego, intensywnego, kosztownego i bolesnego leczenia i rehabilitacji.

Organizatorem IX Biegu Superbohatera było stowarzyszenie Małe Trójmiasto Biega we współpracy z miastem Wejherowo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów, wolontariuszy i samych uczestników, wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, łącząc w sobie sportową rywalizację z szczytnym celem niesienia pomocy.

Źródło: UM Wejherowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *