Niebezpieczne odkrycie w Łętówku. Mieszkaniec znalazł niewybuchy i amunicję - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

Niebezpieczne odkrycie w Łętówku. Mieszkaniec znalazł niewybuchy i amunicję

reklama
Niebezpieczne odkrycie w Łętówku. Mieszkaniec znalazł niewybuchy i amunicję

W poniedziałek mieszkaniec gminy Gniewino natrafił na nietypowe znalezisko w Łętówku. Znalazł tam niewybuchy oraz prawie 100 sztuk amunicji.

10 czerwca 2024 roku, po godzinie 10:00 rano, policjanci z Komisariatu Policji w Gniewinie otrzymali zgłoszenie o nietypowym odkryciu w miejscowości Łętówko. Mieszkaniec gminy, który przeczesywał teren z wykrywaczem metalu w rejonie leśnym przy plaży z pomostem nad jeziorem, natknął się na cztery niewybuchy moździerzowe oraz około 100 sztuk amunicji strzeleckiej.

reklama

Wśród znalezionych obiektów znajdowały się cztery moździerze, z czego jeden z zapalnikiem, oraz granat ręczny typu F1, znany również jako “szyszka”. Mężczyzna natychmiast powiadomił o znalezisku miejscowych policjantów.

Policjanci z Gniewina natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i zabezpieczyli teren. Przez całą dobę do dzisiejszego poranka nadzorowali teren wokół znaleziska, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dzisiaj, około godziny 10:00, na miejsce przybył patrol saperski z jednostki wojskowej. Saperzy zajęli się zabezpieczeniem i odbiorem niebezpiecznych materiałów.

Policja ostrzega

Przypadkowe odkrycie niewybuchów i amunicji jest niebezpieczne i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przypadku znalezienia tego typu obiektów należy niezwłocznie powiadomić policję na numer 112.

Pamiętajmy, że niewybuchy to mogą być niebezpieczne pozostałości po wojnie. Nigdy nie należy ich dotykać ani manipulować nimi. W przypadku znalezienia ,należy zachować ostrożność i niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.

Źródło: Powiatowa Komenda Policji w Wejherowie

ZOBACZ TAKŻE:

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *