Ogromny sukces Oliwii Kummer - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności Sport

Ogromny sukces Oliwii Kummer

Ogromny sukces Oliwii Kummer

Oliwia Kummer z WKB Gryf Wejherowo została mistrzynią Polski młodziczek w boksie! Tytuł wywalczyła podczas zawodów w Śremie.

Podopieczna trenera Wojciecha Wasiakowskiego już w ćwierćfinale pokazała swoją klasę, zwyciężając przez RSC Lenę Bieniak z LKS Niedźwiedź Kętrzyn. W półfinale nie dała szans Oliwii Liszewskiej z KS Garda Bytów, pokonując ją jednogłośnie na punkty. To jednak finałowy pojedynek zadecydował o jej triumfie.

reklama

W finale Oliwia Kummer zaprezentowała nie tylko znakomite umiejętności, ale także pewność siebie. Jej przeciwniczką była Lena Jankowiak ze Śremskiego Klubu Bokserskiego Warta. Po zaciętym pojedynku, Oliwia wygrała jednogłośnie na punkty, zdobywając tym samym złoty medal i tytuł mistrza Polski młodziczek w boksie w kategorii wagowej do 60 kg.

– Jest to kolejny ogromny sukces mojego klubu – mówi Wojciech Wasiakowski, prezes WKB Gryf Wejherowo. – Przypomnijmy że Oliwia to już druga złota medalistka z tego roku. Wcześniej po złoto sięgnęła jej starsza koleżanka, młodsza z sióstr Wasiakowskich – Oliwia dała z siebie wszystko i udało się jej osiągnąć wielki sukces. Tytuł mistrzyni Polski to coś z czego wszyscy powinniśmy być dumni. Ja oczywiście jestem i gratuluje Oliwi Kummer wspaniałego wyniki sportowego.

Więcej o sukcesach WKB Gryf Wejherowo czytaj też:
https://otowejherowo.pl/08/10/2023/oliwia-kummer-powalczy-o-zloto/
https://otowejherowo.pl/29/08/2023/trzynastolatka-wsrod-najlepszych-mlodych-piesciarek/
https://otowejherowo.pl/08/08/2023/oliwia-wasiakowska-z-brazowym-medalem-zdjecia/
https://otowejherowo.pl/28/07/2023/23779/

Zdjęcie: Wojciech Wasiakowski