Pożegnanie z ikoną tańca w Wejherowie. Elżbieta Czeszejko zakończyła pracę - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności Kultura

Pożegnanie z ikoną tańca w Wejherowie. Elżbieta Czeszejko zakończyła pracę

reklama
Pożegnanie z ikoną tańca w Wejherowie. Elżbieta Czeszejko zakończyła pracę

Po 28 latach działalności w Wejherowskim Centrum Kultury zakończyła swoją pracę Elżbieta Czeszejko, reżyserka, choreografka oraz instruktorka tańca.

W Filharmonii Kaszubskiej odbył się pokaz taneczno-baletowy prowadzony przez nią grup tanecznych i solistów, a zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz uhonorował ją Medalem Róży przyznanym przez Prezydenta Miasta Wejherowa.

reklama

W swoich podziękowaniach zaznaczył: “Dziękuję Pani za prowadzenie przez wiele lat formacji tanecznych, pracę z najmłodszymi mieszkańcami Wejherowa, za rozbudzanie zamiłowania do tańca w młodym pokoleniu i rozwijanie ich talentów, za wspaniałe układy choreograficzne oraz liczne dokonania w dziedzinie tańca.”

W uroczystości wzięli udział także dyrektor WCK Jolanta Rożyńska, przedstawiciel gdańskiej Szkoły Baletowej oraz Andrzej Bujak, od którego 28 lat temu Elżbieta Czeszejko przejęła grupę Bąbelków. Rodzice i utalentowane dziewczęta również złożyli podziękowania. Wspomnienia, łzy i wzruszenia towarzyszyły temu wyjątkowemu momentowi.

Dyrektor WCK Jolanta Rożyńska podkreśliła, że Elżbieta Czeszejko była głównym motywatorem w początkowej działalności Filharmonii Kaszubskiej i edukacji artystycznej. Jej olbrzymi potencjał widowiska został potwierdzony podczas otwarcia tego obiektu i kolejnych wydarzeń artystycznych w Wejherowie. Przez lata Elżbieta Czeszejko wyszukiwała uzdolnione tanecznie dziewczęta na terenie szkół i pracowała nad ich rozwojem, co zaowocowało sukcesami formacji tanecznych i spektaklami baletowymi w Filharmonii Kaszubskiej.

Jej zaangażowanie i profesjonalizm zdobyły zaufanie rodziców, którzy są dumni, że wywindowała umiejętności ich dzieci do poziomu profesjonalnego tańca i ruchu scenicznego na tak wysokim poziomie. Wiele z nich trafiło do szkół artystycznych.