Pijani kierowcy zatrzymani! Grozi im kara do 2 lat więzienia - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Pijani kierowcy zatrzymani! Grozi im kara do 2 lat więzienia

reklama (Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)
Pijani kierowcy zatrzymani! Grozi im kara do 2 lat więzienia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w czwartek dwóch nietrzeźwych kierowców. W każdym przypadku mężczyźni kierujący volkswagenami w organizmie mieli powyżej 1,2 promila. Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego podczas pełnionej służby w różnych rejonach naszego powiatu prowadzili kontrole drogowe. Podczas dwóch takich kontroli zatrzymali nietrzeźwych kierowców okazało się, że wsiedli za kierownicę samochodów będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie 9:00 rano na terenie gminy Łęczyce. 49-letni kierowca volkswagena passata w organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu. Także na terenie gminy Szemud podczas jednej z takich kontroli mundurowi zatrzymali kierowcę volkswagena. Również w tym przypadku kierowca samochodu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 1,2 promila.

reklama

W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: https://wejherowo.policja.gov.pl/