Nowy motocykl Wejherowskiej drogówki - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Nowy motocykl Wejherowskiej drogówki

Nowy motocykl Wejherowskiej drogówki

Do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie trafił nowy nowoczesny policyjny motocykl. Maszyna o mocy 136 KM rozpędza się „do setki” w trzy sekundy, a jej maksymalna prędkość znacznie przekracza 200 km/godz. Nowy pojazd, to nowe możliwości, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów, będzie służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz pozwoli szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, szczególnie w sytuacjach, gdy liczy się czas dojazdu.

Od wczoraj na drogach powiatu wejherowskiego policjanci z drogówki pełnią służbę z wykorzystaniem nowoczesnego motocykla marki BMW. Pojazd ten zasilany jest 2-cylindrowym, czterosuwowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, a moment obrotowy o wartości 143 Nm pozwalając rozwinąć prędkość 100 km/h w czasie 3 sekund. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Wejherowski motocykl kolorystycznie odpowiada już nowemu designowi pojazdów służbowych, których kolorystyka została wzbogacona o jaskrawą barwę żółtą. Motocykl posiada także wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. Dodatkowe wyposażenie uzupełnia megafon z funkcją syreny lub głośników, a także białe światła pomocnicze pod światłem uprzywilejowania do podświetlania miejsca pracy w nocy. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort w czasie jazdy. Zatankowany motocykl w wersji cywilnej waży 279 kilogramów, natomiast z wyposażeniem specjalnym, jego waga może wynieść nawet ponad 300 kg. Nowym rozwiązaniem, które jest już pewnym standardem w świecie motoryzacji, jest zastąpienie analogowych bądź cyfrowych zegarów, przejrzystym ekranem TFT o przekątnej 10,25 cala, który łączy w sobie komputer pokładowy, zestaw wskaźników oraz technologie Bluetooth.

reklama

Wszystko to sprawia, że nowy motocykl będzie niezwykle skutecznym narzędziem do przemieszczania się, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z zakorkowanymi ulicami. Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą motocykli policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.

źródło: wejherowo.policja.gov.pl