Pędził przez Rumię! Stracił prawo jazdy. - otoWejherowo.pl
Aktualności

Pędził przez Rumię! Stracił prawo jazdy.

Pędził przez Rumię! Stracił prawo jazdy.

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe w Rumi. Podczas prowadzonego nadzoru ruchu drogowego wczesnym rankiem zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, bo o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1500 zł i 10 puntami karnymi.

W poniedziałek przed godziną 22:00 policjanci ruchu drogowego skontrolowali 36-letniego-mężczyznę, z powiatu stargardzkiego, kierowcę samochodu volkswagen passat, który przekroczył prędkość o 53 km/h, ponieważ na obowiązującej 50-tce jechał z prędkością 103 km/h. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymują takiemu kierowcy prawo jazdy. Termin zatrzymania uprawnień wynosi 3 miesiące. Tak też było w tym przypadku.

reklama

Mężczyzna za wykroczenie drogowe polegające na przekroczeniu prędkości o 53km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Jeśli po odzyskaniu uprawnień kierowca ponownie przekroczy prędkość od 51-60 km/h, to w przypadku recydywy zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł.

źródło: wejherowo.policja.gov.pl