Strażacy walczyli z pożarem w piwnicy - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności

Strażacy walczyli z pożarem w piwnicy

Strażacy walczyli z pożarem w piwnicy

W piwnicy budynku jednorodzinnego przy ulicy Jodłowej w Redzie wybuchł pożar. Z żywiołem walczyły cztery zastępy straży pożarnej.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 14 listopada, około godziny 20:30. Na miejsce wezwano cztery zastępy straży pożarnej – jeden z OSP w Redzie i trzy JRG z Rumi. Obecna była też policja. Strażacy stwierdzili pożar w piwnicy budynku jednorodzinnego typu bliźniak.

reklama

– Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w tym odłączeniu mediów od budynku – mówi mł. bryg. Mirosław Kuraś, oficer prasowy PSP w Wejherowie. – Cały budynek uległ zadymieniu, a mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży. Do środka wprowadzono ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru. Okazało się, że zapaliły się materiały łatwopalne, takie jak makulatura i drewno. Strażacy podali prąd wody w natarciu na płomienie, a działania trwały ponad dwie godziny. Nikt w tym zdarzeniu nie został poszkodowany, doszło jedynie do strat materialnych.

W dalszej części działań przystąpiono do sprawdzenia pogorzeliska i dogaszania ewentualnych wykrytych zarzewi płomieni. Od samego początku używano kamery termowizyjnej.

Zdjęcia: Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Redzie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *