Pomogą czerpać z "unijnego tortu" - otoWejherowo.pl
18/05/2024
reklama
Aktualności Biznes

Pomogą czerpać z “unijnego tortu”

Pomogą czerpać z “unijnego tortu”

Stowarzyszenie „Bursztynowy Pasaż” szykuje się do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027, która dotyczy m.in. wsparcia unijnego. Będą mogli z niego skorzystać mieszkańcy gminy Wejherowo.

Jak informują przedstawiciele Stowarzyszenia “Bursztynowy Pasaż”, posiada ono bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych.

reklama

„Naszym głównym celem jest działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w szczególności poprzez aktywizowanie ludności wiejskiej i realizację Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR). Wraz z nadejściem nowej perspektywy finansowej na lata 2021 -2027 zmienił się nasz obszar funkcjonowania, który obejmuje gminy: Choczewo, Gniewino, Wejherowo, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Wicko i miasto Łeba” – podają.

– Obecnie zajmujemy się opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027, która dotyczy m.in. wsparcia unijnego na rozwój mikro i małych firm, podejmowania działalności gospodarczej i rozwoju organizacji pozarządowych, opracowania koncepcji Smart Villages (inteligentnych wiosek), wsparcia usług społecznych i turystycznych oraz ochrony i poprawy bioróżnorodności. Niezwykle ważna na tym etapie prac jest prawidłowa diagnoza potrzeb oraz problemów mieszkańców i podmiotów funkcjonujących na obszarze, dlatego postęp naszej pracy jest publikowany na stronie www.bursztynowypasaz.pl i poddawany ocenie lokalnego społeczeństwa – zachęcają do współpracy przedstawiciele pasażu.

I zachęcają do obserwowania postępów prac oraz aktywnego udziału w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju.

raz

Fot. FB/Gmina Wejherowo