Ukrywali się przed karą. Wpadli w powiecie wejherowskim - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Ukrywali się przed karą. Wpadli w powiecie wejherowskim

Ukrywali się przed karą. Wpadli w powiecie wejherowskim

Tylko jednego dnia policjanci na terenie powiatu wejherowskiego zatrzymali aż 5 osób poszukiwanych na podstawie sądowych nakazów. Część z nich trafiła już do aresztu.

Osób, które próbują uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny związane z łamanie prawa w Wejherowie i okolicach niestety nie brakuje. Jak przyznają miejscowi mundurowi, do policjantów z Wejherowa każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania.

reklama

– Celem mundurowych jest zatrzymanie tych osób i doprowadzenie do aresztu śledczego lub zakładu karnego, aby mogli odbyć zasądzone kary. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, uniknięcie kary, a tym samym odpowiedzialności za popełnione przestępstwa – podkreśla asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Tylko jednego dnia wejherowscy stróże prawa zatrzymali aż pięciu poszukiwanych mężczyzn.

W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział m.in. dzielnicowi z Łęczyc i Luzina oraz policjanci prewencji z Rumi i Wejherowa oraz policjanci prewencji i kryminalni.

– Mężczyźni byli poszukiwani, celem odbycia kary za popełnione czyny. Zatrzymani na podstawie sądowych nakazów doprowadzenia zostali przetransportowani do aresztu śledczego – dodała policjantka.

raz

Fot. KPP Wejherowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *