Nowe rowery trafią do Redy i Rumi, nie trafią do Wejherowa - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności Sport

Nowe rowery trafią do Redy i Rumi, nie trafią do Wejherowa

reklama (Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)
Nowe rowery trafią do Redy i Rumi, nie trafią do Wejherowa

Wejherowo jest jedynym miastem Małego Trójmiasta Kaszubskiego, do którego nie trafią nowe rowery systemu Mevo. Operator tej usługi przymierza się do jej ponownego uruchomienia na terenie 16 gmin z Wybrzeża.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot szykuje się do ponownego uruchomienia systemy rowerów publicznych Mevo. “Rowery na minuty” nie trafią jednak do Wejherowa, choć można nimi będzie jeździć po ścieżkach rowerowych sąsiednich miast i pomorskich miejscowości – od Władysławowa, po Pruszcz Gdański.

reklama

Zbliża się ponowne uruchomienie systemu rowerów publicznych na terenie pomorskiej metropolii. Jak podają przedstawiciele OMGGS, cała flota Mevo 2.0 będzie fabrycznie nowa. To zmiana w umowie z nowym operatorem Mevo, na którą przystał Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Według wcześniejszych założeń operator miał w pierwszym okresie wykorzystać rowery dostarczone – przez firmę Nextbike, która ze względu na problemy finansowe w innych polskich miastach ogłosiła upadłość i została sprzedana zagranicznym właścicielom. Mimo technicznej możliwości uruchomienia starych rowerów, firma z Barcelony zdecydowała się na rozpoczęcie systemu z całkowicie nową flotą.

Umowa z City Bike Global została podpisana na 6 lat. Do dotychczasowych 14 samorządów: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo dołączyły Kolbudy i Kosakowo. Jak łatwo zauważyć, na liście tej zabrakło Wejherowa.

raz

Fot. OMGGS