Zderzenie czołowe dwóch rowerzystów w Redzie. 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. - otoWejherowo.pl
Aktualności

Zderzenie czołowe dwóch rowerzystów w Redzie. 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Zderzenie czołowe dwóch rowerzystów w Redzie. 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

W Redzie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch rowerzystów. W wyniku zdarzenia 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek wieczorem po godzinie 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch rowerzystów. Jak ustalili mundurowi, do zdarzenia doszło na ul. Kazimierskiej na ciągu pieszo – rowerowym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci przystąpili do działań związanych z ustalaniem przebiegu wypadku oraz wykonania oględzin. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 51-letni i 38 –letni cykliści, jadąc ciągiem pieszo – rowerowym w przeciwnych kierunkach, nie zachowali odstępu podczas manewru wymijania, w wyniku czego doprowadzili do zderzenia czołowego rowerów. 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

reklama

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają:

Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

Rowerzysto zadbaj o własne bezpieczeństwo!

Przepisy dotyczące ruchu rowerów nie nakładają obowiązku korzystania z kasków ochronnych i elementów odblaskowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kask chroni głowę – część ciała najbardziej narażoną na urazy. Natomiast dodatkowe elementy odblaskowe ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.

źródło, zdjęcie: https://wejherowo.policja.gov.pl/