Kaszubski quest rodzinny na niedzielę - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności Sport Kultura

Kaszubski quest rodzinny na niedzielę

Kaszubski quest rodzinny na niedzielę

Wejherowo i okolice to nie tylko ciekawe miejsca, które można “zwyczajnie zwiedzać”. Na terenie gminy Wejherowo można skorzystać z ciekawych questów – czyli rodzinnych wypraw z zagadkami.

Quest to unowocześniona gra terenowa częściowo łącząca w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Jak wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż, który działa m.in. na rerenie gminy Wejherowo, uczestnicy zabawy poruszają się nieoznakowanym szlakiem na podstawie rymowanych wskazówek, które będą im udostępnione w ulotkach opublikowanych zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej.

reklama

– Pokonując trasę questu uczestnicy muszą rozwiązać zagadki, które pozwolą im odgadnąć hasło. Zagadki oraz cały tekst pisany jest wierszem, co ma ułatwić zapamiętanie zawartych w nim informacji historycznych, przyrodniczych, kulturowych czy lokalnych legend. Każdy uczestnik sam sobie jest przewodnikiem. Na końcu każdego questu na “questowiczów” czeka niespodzianka w postaci ukrytego skarbu, którą jest np. możliwość zdobycia okolicznej pieczątki, potwierdzającej ukończenie szklaku – opisują organizatorzy kaszubskich questów, z których listą można się zapoznać m.in. TUTAJ.

Jeśli chodzi o gminę Wejherowo, to można skorzystać z następujących wypraw”

– Ze Szczegółowcem szukając rzeźb – początek questu: Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Dworku Drzewiarza w Gościcinie, przy ulicy Drzewiarza 2, niedaleko dworca kolejowego- zjazd z drogi krajowej nr 6 w ulicę Drzewiarza.

– Drzewa widziały najwięcej – początek Questu: Parking przy Pomniku Pamięci Pomordowanych przy drodze 218: ok. 8 km od Wejherowa, 1 km od Piaśnicy Wielkiej. Rodzaj questu: historyczny.

raz

Fot. Redakcja