Dziecko pod kołami auta. Zmarło w szpitalu - otoWejherowo.pl
24/04/2024
reklama
Aktualności

Dziecko pod kołami auta. Zmarło w szpitalu

Dziecko pod kołami auta. Zmarło w szpitalu

Do tragedii doszło na trasie Wejherowo – Reda. Kierowca samochodu osobowego potrącił 10-letnie dziecko. Chłopiec nie przeżył.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło pod koniec grudnia 2022 roku. Około godziny 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Wejherowskiej.

reklama

– Na miejsce zostali skierowani policjanci z Redy oraz wejherowskiej drogówki, wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz wyjaśniali przyczyny wypadku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że 62-letnia kierująca samochodem opel mocca, jadąc Wejherowską lewym pasem ruchu w kierunku Wejherowa, nie zachowała szczególnej ostrożności i potrąciła 10-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych – opisuje asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej. Była trzeźwa. Ranny chłopiec został przewieziony do szpitala, w którym niestety zmarł 2 stycznia 2023 roku.

Sprawą zajmują się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Wypadek badała specjalnie na tę okoliczność powołana komisja. Jej członkowie sprawdzali infrastrukturę drogową m.in. pod kątem prawidłowości w jej oznakowaniu. O ich wynikach wejherowska policja póki co nie informuje.

Fot. KPP Wejherowo